Problemy kliniczne - Choroby Zakazne

Znaleziono 3382 posty

Przeglądasz publiczną listę problemów klinicznych z kategorii Choroby Zakazne. Zaloguj się, aby zobaczyć pełne treści postów oraz móc uczestniczyć w dyskusji.

Narażenie na HCV, wykrywanie ostrego wzw c

Witam, mój znajomy (ratownik medyczny) w czasie dyżuru mógł zostać zarażony wirusem hcv. Był przy pacjentce, która mi...

Choroby zakaźne
31
Kliniczny

MMR II i wysoka gorączka 3 godziny po szczepieniu

Witam.Wczoraj zaszczepiłam 14-miesięczną córkę MMR II.Przed szczepieniem widziała ją pediatra , w badaniu nic nie był...

PediatriaImmunologia klinicznaChoroby zakaźneMedycyna rodzinna
27
Kliniczny

szczepionka

Czy szczepić 23 i 26 latka przeciw odrze.Synowie nie byli szczepieni w dzieciństwie,ponieważ obawiałem się powikłań- ...

Choroby zakaźneChoroby wewnętrzneImmunologia klinicznaAlergologia
10
Kliniczny

Kleszcz u ciężarnej - jakie postępowanie?

Znajoma (14 tydzień ciąży) zadzwoniła do mnie z pytaniem co robić? Wczoraj wieczorem znalazła wbitego w pierś kles...

Choroby zakaźnePołożnictwo i ginekologiaAlergologiaChoroby wewnętrzne
21
Kliniczny

ospa

Dzień dobry, Mam problem z ospą :) Mianowicie nigdy nie chorowałam, przed kilkoma laty zbadałam poziom przeciwciał - ...

Medycyna rodzinnaChoroby zakaźne
8
Kliniczny

Czy znasz lek (cudowny) na dreszcze?

Dreszcze są nieprzyjemne. Trwają różnie długo. Bardzo męczą. Jeśli etiologia choroby jest znana i wiadom jak ją leczy...

Choroby wewnętrzneMedycyna rodzinnaChoroby zakaźne
5
Kliniczny

zasłabnięcia u 13 latka

Witam Mam problem diagnostyczny u 13 letniego chłopca. w czerwcu br zasłabł w szkole podobno był splatany, mowa typu...

PediatriaKardiologia dziecięcaNeurologia dziecięcaChoroby zakaźne
38
Kliniczny

szczepionka

Nie zaszczepiłem synów przeciw odrze zgodnie z kalendarzem szczepień,ponieważ bałem się powikłań - zapalenia mózgu ,k...

Choroby zakaźneChoroby wewnętrzne
0
Kliniczny

borelioza

czy każdego pacjenta z rumieniem wysyłacie do zakaźników ?

Medycyna rodzinnaChoroby zakaźne
14
Kliniczny

zapalenie wątroby - jakie?...

Pacjentka 15,5-letnia skierowana do Poradni Hepatologicznej z powodu utrzymującego się od ok miesiąca gorszego samopo...

Choroby zakaźnePediatriaImmunologia kliniczna
21
Kliniczny