fosfataza zasadowa (pacjentka, 46 lat)
18
Chirurgia ogólnaChirurgia ogólnaChirurgia ogólnaChirurgia ogólnaChirurgia ogólnaChirurgia ogólnaChirurgia ogólnaChirurgia ogólnaChoroby wewnętrzneChoroby wewnętrzneChoroby wewnętrzneChoroby wewnętrzneChoroby wewnętrzneChoroby wewnętrzneChoroby wewnętrzneChoroby wewnętrzneMedycyna rodzinnaMedycyna rodzinnaMedycyna rodzinnaMedycyna rodzinnaMedycyna rodzinnaMedycyna rodzinnaMedycyna rodzinnaMedycyna rodzinna
Problem kliniczny
Mam taki problem. Pacjentka lat 46. Zgłosiła się kilka miesięcy temu, z powodu przewlekłych bólów w okolicy prawego łuku żebrowego. Do tej pory leczona przez kilka miesięcy Controloc - bez jakichkolwiek badań - gdyż pewnie miała to być dyspepsja. Wówczas w badaniu bolesność przy opukiwaniu łuku żebrowego. Wykonałem USG i badania - z odchyleń liczne drobne zlogi w pęcherzyku żółciowym, transaminazy rzędu 60. bilirubina w norm
Treść została skrócona. Zaloguj się, aby zobaczyć pełną treść.
Ten post ma 18 komentarzy. Zaloguj się, aby je przeczytać i dołączyć do dyskusji.