"Po Nowym Roku dłuższe kolejki na zabiegi? Szpitale rozważają zamykanie oddziałów"

15
"Dyrektorzy lecznic żądają od rządu waloryzacji płacy minimalnej i stawki godzinowej, które wejdą w życie po 1 stycznia. Jeśli rząd nie potraktuje serio ich postulatu, alarmują, że w nowym roku będą zmuszeni zamykać część szpitalnych oddziałów. A to oznacza jeszcze dłuższe kolejki, m.in. na wszczepienie endoprotezy, operację przepukliny, a nawet korekcję haluksów. Ograniczenie działalności ma polegać na wygaszaniu oddziałów, które przynoszą największe straty. - By nie zadłużać się, lecznice po 1 stycznia będą przyjmować pacjentów tylko w stanach ostrych. Nie będą natomiast wykonywać zabiegów planowych, na które chorzy czekają czasem w kolejkach od lat. Chodzi np. o wszczepienie endoprotezy biodra czy kolana - przyznaje Zbyszko Przybylski, szef szpitala we Wrześni, prezes Wielkopolskiego Związku Szpitali Powiatowych i członek zarządu Polskiej Federacji Szpitali. - We Wrześni od stycznia mogą być ograni
Treść została skrócona. Zaloguj się, aby zobaczyć pełną treść.

Ten post ma 15 komentarzy. Zaloguj się, aby je przeczytać i dołączyć do dyskusji.