Pacjenci mieli płacić za wrzątek i pranie. Rekordowa kara dla szpitala psychiatrycznego

56
http://www.tvn24.pl/pacjenci-mieli-placic-za-wrzatek-i-pranie-rekordowa-kara-dla-szpitala,691318,s.html Rekordowa kara dla Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Suchowoli (woj. lubelskie). Dyrekcja musi zapłacić 210 tys. złotych. A to dlatego, że wprowadziła cennik dla pacjentów. Podopieczni musieli płacić m.in. za prąd, wrzątek i papier toaletowy. Zapłatę mogli odrobić, np. myjąc szpitalne podłogi. To jest pierwsza tego typu kara w takiej wysokości - wyjaśnił Paweł Grzesiewki, dyrektor wydziału prawnego Rzecznika Praw Pacjenta. RPP w komunikacie na swojej stronie interne
Treść została skrócona. Zaloguj się, aby zobaczyć pełną treść.

Ten post ma 56 komentarzy. Zaloguj się, aby je przeczytać i dołączyć do dyskusji.