Konsylium24

wymiana zębów

Będąc mamą-lekarką

PV:

Cześć wszystkim!

Mam pytanie, które mnie od dłuższego czasu mnie dręczy. Od czasu , kiedy ja traciłam zęby mleczne minęło sporo czasu. Mama zbierała je pilnie " na pamiątkę".

Kiedy najstarsze dziecko zaczęło 6 lat temu zmieniać zęby okazało się, że pojawiła sie nowa postać-Wróżka od Zębów vel Wróżka Zębuszka. Dziecko kładło pierwszy ząbek pod poduszkę, następnie rano znajdować miało pieniążek zamiast zęba a zamiany dokonywała oficjalnie Zębowa Wróżka. Dostosowaliśmy się do nowego zwyczaju, minęło kilka lat i kolejne dziecko czeka niecierpliwie na wymianę zębów. Nie dlatego, że to oznaka dorosłości, ale dlatego, że jest taka wróżka, która daje za zęby pieniądze i... prezenty. Dziecko wie już z przedszkola i z zajęć dodatkowych (inne grona dzieci), że wróżka słona płaci nie tylko za pierwszego ale i za kolejne zęby. Przynosi nie tylko pieniądze ale i prezenty....Raczej nie pójdziemy tym tropem ;)), ale ciekawi mnie, czy ktoś wie kiedy i skąd ta postać sie wzięła? Spotykam ją czasem w ksiązkach dla dzieci z UK i Skandynawii, ale aż tak rozrzutna jak u nas to tam nie jest...

 Czy ktoś wie, kiedy zawędrowała do Polski?

Czy wśród Waszych znajomych dzieci ten zwyczaj też się przyjął? Czy też wiąże się z prezentomanią?

Jestem bardzo ciekawa opinii ;))

no access

Access to the content of the website only for logged in doctors

LOGIN