Konsylium24

Działalność gospodarcza - rozpoczęcie jak najlepiej dla lekarza?

Lekarze menedżerowie

PV:

Witam serdecznie!

W zwiazku z tym iz wiekszosc zakladow pracy wymaga zatrudnienia na zasadach kontraktu (nie wszedzie udaje sie umowa zlecenie), nie pozostaje nic innego jak rozpoczac dzialalnosc gospodarcza.

Od kwietnia prawdopodobnie jest to troche ulatwione "zasada jednego okienka", ale mimo wszystko zwiazku z tym mam pare pytan do osob doswiadczonych, poniewaz juz w formularzu do Urzedu Miasta trzeba podjac odpowiednie kroki:

-jaki sposob opodatkowania wybrac? podejrzewam ze dochody nie beda wieksze niz ok.2000-3000 max. na miesiac
-prawdopodobnie nie trzeba konta firmowego, czy to prawda?
- juz przy zlozeniu dokumentu trzeba wybrac kto bedzie zajmowal sie sprawami podatkowymi - osobiscie czy jakas firma
i tu moje pytanie - czy osoba malo majaca doswiadczenia w tych sprawach sama da rade czy jednak trzeba myslec o ksiegowej (i kolejnych wydatkach), czy samemu mozna cala rachunkowosc prowadzic?
- co mozna dodac sobie do kosztow? benzyna, internet, telefon.... co jeszcze?

Moze znacie jakies ciekawe strony, artykuly programy do obslugi takiej dzialalnosci, cos co latwo i prosto pomoze uporac sie z tym? (w internecie jest duzo informacji ale napisane jezykiem niemedycznym :) )

Dziekuje z gory za odpowiedzi!

Na pewno jeszcze mi sie cos nasunie to napisze!

Pozdrawiam!

no access

Access to the content of the website only for logged in doctors

LOGIN